Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Į Vilnių atkeliauja pasaulinio pripažinimo sulaukusi spaudos fotografijos paroda „World Press Photo 2022“

Spalio 29 d. Vilniuje duris atvers geriausių pasaulio spaudos fotografijų konkurso „World Press Photo“ (liet. „Pasaulio spaudos fotografija) nugalėtojų paroda. „World Press Photo“ – jau 65-erius metus vykstantis fotografijos konkursas. Šiemet jame varžėsi daugiau nei 65 tūkst. fotografijos darbų, kuriuos pateikė daugiau nei 4 tūkst. fotografų iš 130-ties pasaulio šalių.

Parodos lankytojai išvys daugiau nei 50 geriausių spaudos fotografijos darbų iš viso pasaulio, atspindinčių istorijas, kurios žiniasklaidoje skambėjo garsiausiai.

Šįmet metų nuotraukos autoriumi buvo išrinkta fotožurnalistė Amber Bracken, kuri prestižiniam naujienų portalui „The New York Times“ įamžino ir interpretavo masinę vaikų kapavietę, rastą vienoje mokykloje Kanadoje.

Be kita ko, „World Press Photo“ eksponuojami Matthew Abbotto „Saving Forests“, Lalo de Almeido „Amazonian Dystopia“, Isadora Romero „Blood is a Seed“ bei kitų garsiausių pasaulio fotožurnalistų darbai.

Tai unikalus ir jautrus žvilgsnis į svarbiausias 2021-ųjų metų aktualijas – nuo klimato krizės sukeltų gaisrų Graikijoje iki reakcijos į Covid-19 pandemiją skirtinguose pasaulio kampeliuose.

„Ši paroda atspindi svarbiausius įvykius ir yra pasaulyje aukščiausio lygio įvertinimas fotografams. Didžiuojuosi, kad 15min group su partneriais sureikšminsime kokybišką, įtakingą, pasaulį keičiančią fotografiją. Mūsų šalyje labai trūksta ribos tarp to kas yra tikra žiniasklaida ir kas tik imituojama, pigi, bulvariška. Labai norisi stengtis būti pirmosios dalimi. Vertybiškai tvirtos, keičiančios ir rodančios kelią“, – teigė Tomas Balžekas, vienos didžiausių žiniasklaidos grupių Lietuvoje „15min Group“ generalinis direktorius. „15min Group“ – pagrindinis šios parodos iniciatorius.

Kasmet pasaulį apkeliaujanti paroda Vilniuje šiemet stabtels naujojoje sveikatos technologijų įmonių grupės „Kilo.Health“ erdvėje, esančioje Aludarių g. 3, Vilniuje.

Džiaugiamės, kad ekspozicijos vietai buvo pasirinktos mūsų naujosios patalpos. „Kilo Health“  tikrai mėgsta nestandartinius sprendimus, tad ir mūsų erdvės tikrai neeilinės. Esame įsikūrę Aludarių gatvėje, o toks gatvės pavadinimas neatsitiktinis. Anksčiau čia veikė alaus darykla, kuri buvo pradėta statyti dar 1860 m. tad tokios patalpos itin tinka parodai – aukštos lubos, erdvūs kambariai ir koridoriai. Taip pat, net neabejoju, kad kolegoms, ne mažiau nei parodos lankytojams, bus įdomu susipažinti su itin aktualiais įvykiais iš viso pasaulio, – sako  Ilona Bernotaitė, „Kilo Health“ Žmogiškųjų išteklių vadovė. 

Paroda lankytojų lauks kiekvieną penktadienį ir pirmadienį nuo 16 iki 20 valandos, o savaitgaliais nuo 10 iki 18 valandos. Ji veiks nuo spalio 29-os dienos iki lapkričio 20-os dienos.

Parodos bilietus galima įsigyti: https://tickets.paysera.com/lt/event/world-press-photo-vilnius

Į Vilnių atkeliauja pasaulinio pripažinimo sulaukusi spaudos fotografijos paroda „World Press Photo 2022“

Facebook Comments