Gyvenamųjų patalpų oras ir rekuperacinis vėdinimas

Rekuperatoriu filtrai

Ar dažnai pagalvojate apie tai, koks oras vyrauja jūsų gyvenamosiose patalpose? Ar dažnai susimąstote apie tai, kaip oras, kuriuo kasdien kvėpuojate, gali paveikti jūsų ir jūsų šeimos narių sveikatą? Jei ne, tuomet pats metas pakeisti savo požiūrį į oro kokybę ir jo svarbą mūsų kasdieniam gyvenimui bei sveikatai. Deja, bet daugybė žmonių kasdien kvėpuoja labai prastu oru, tokiu būdu pablogindami savo sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę.

Taigi, jei jūs kasdien susiduriate su šia problema, pateiksime jums daugiau informacijos apie tai, kaip galėtumėte šiuos klausimus išspręsti lengviau ir veiksmingiau.

Nustatykite pagrindines problemas ir atraskite jų priežastis

Labai svarbu pradėti nuo to, kas jūsų namuose yra ne taip ir ką jūs norėtumėte pakeisti. Pavyzdžiui, vienuose būstuose būna labai sausa, kai tuo tarpu kituose santykinis oro drėgmės lygis gali būti ypač aukštas. Taip pat vienuose būstuose gali būti labai karšta, o kituose labai vėsu. Be to, nereikėtų pamiršti ir pelėsio, kuris jau ne vienerius metus yra daugelio gyvenamųjų būstų vienas iš didžiausių priešų. Taigi, jei jūs žinosite konkrečias problemas, turėtumėte judėti link tokių problemų atsiradimo priežasčių nustatymo.

Turbūt jau esate girdėję, kad norėdami išspręsti jums iškylančias problemas visų pirma jūs turėtumėte ieškoti jų priežasčių. Tai reiškia, kad jei jums pavyks pašalinti priežastis, galėsite atsikratyti ir padarinių, kurie buvo nulemti vienų ar kitų priežasčių. Kaip jau turbūt supratote, visų minėtų problemų priežastimi yra prastas vidaus patalpų vėdinimas. Daugelis būstų yra įrengiami be veiksmingai veikiančių vėdinimo sistemų, o tai reiškia, kad gyventojams galiausiai patiems tenka pasirūpinti vėdinimo sistemos įrengimu.

Tuo tarpu, jei jūs apie rekuperacinio vėdinimo sistemas iki šiol nieko nebuvote girdėję ir nežinote, kodėl jums galėtų būti verta tokią vėdinimo sistemą įsirengti savo namuose, pateiksime keletą svarbių priežasčių.

Rekuperatoriai – keli svarbūs privalumai

Kaip jau buvo minėta, rekuperacinio vėdinimo sistemos yra labai veiksmingos ir pasižymi ne vienu privalumu, todėl verta įvardinti bent kelis iš jų.

  • Užtikrinamas švarus ir gaivus oras. Visų pirma, rekuperacinio vėdinimo sistemos užtikrina, kad vidaus patalpose visuomet vyrautų labai kokybiškas, šviežias, gaivus ir jokių kenksmingų medžiagų neturintis oras. Tai reiškia, kad tokiu būdu galima lengviau apsaugoti savo sveikatą ir išvengti įvairių alergijų, kurios gali atsirasti dėl prastos oro kokybės.
  • Didelis našumas ir mažos sąnaudos. Rekuperacinio vėdinimo sistemos pagalba jau panaudotas šiltas oras yra pasitelkiamas į patalpas patenkančio šviežio oro sušildymui. Tai reiškia, kad iš patalpų oras nėra akimirksniu pašalinamas. Trumpiau tariant, jis nėra prarandamas. Būtent dėl minėto principo galima sutaupyti net iki 95 % šilumos, tokiu būdu reikšmingai sumažinant šildymui tenkančias sąnaudas.
  • Tausojama aplinka. Rekuperatoriai naudoja oro filtrus, kurių pagalba yra filtruojamas tiek į vidaus patalpas patenkantis, tiek ir iš jų išeinantis oras. Tokiu būdu yra tausojama aplinka, kadangi iš patalpų pašalinamas oras būna filtruojamas iš jo pašalinant didžiąją dalį kenksmingų medžiagų.
  • Nedidelė kaina. Šiuolaikinis rekuperatorių asortimentas yra labai didelis ir įvairus. Tai užtikrina, kad kiekvienas vartotojas galėtų labai lengvai pasirinkti jo gyvenamajam būstui geriausiai ir optimaliausiai pritaikytą rekuperatorių. Be to, kadangi rekuperacinio vėdinimo sistemos šiomis dienomis yra labai populiarios, rinkoje galima nesunkiai surasti šios srities profesionalus, kurie galėtų suteikti profesionalią ir išsamią konsultaciją, kartu padėdami lengviau išsirinkti ir našiausiai veikiantį rekuperatorių.
Facebook Comments