Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Geriausios gyvos muzikos pasirodymų vietos Lietuvoje

muzika barams

Nors ir esant rudeniškam, lietingam orui, norisi pajusti gyvos muzikos „kvapą“. Jos skambesiai, gali nunešti į tolimą fantazijų pasaulį, kur laikas neturi prasmės ir nėra jokio skubėjimo. Kad muzikos skambesiai išliktų ne tik šiltuoju, bet ir šaltuoju metų laiku – šiame straipsnyje pakalbėsime apie geriausias gyvos muzikos vietas Lietuvoje.

Kultūros centras ir židinys

Nors kultūros sostinės karūną nešioja kiti miestai, tačiau Vilnius jiems neatsilieka. Visais metų laikais, sostinėje muzika baruose skamba iki pat paryčių. Taigi, šiame skyrelyje, aptarsime keletą gyvos muzikos vietų Vilniuje:

Loftas ( Menų fabrikas ) – jo įkūrėjas yra Viktoras Diawara. Daugeliui buvo sunku suprasti, kaip tokia vieta gali būti industriniame rajone, be jokio miestietiško žavesio, tačiau Viktoras į tai nekreipė dėmesio ir šiandieną loftas yra viena iš populiariausių gyvos muzikos, sostinės vietų. Lofte vyksta ne tik muzikos pasirodymai, bet ir filmų vakarai bei mugės.

Kablys – vieniems šis pastatas gali atrodyti lyg kokie rūmai, o kitiems – apleistas, jau seniai stovintis pastatas, tačiau jis tikrai nėra nusistovėjęs! Kablyje savaitgaliais galima išgirsti pogrindinės elektroninės, gitarinės bei kokybiškos muzikos pasirodymų. Darbo dienomis, šioje vietoje vyksta Skatepark veikla, stand up, ar net politiniai debatai.

Paviljonas – šita Vilniaus vieta, labiau skirta tiems, kurie mėgsta pasiklausyti gyvos muzikos bei ja ramiai mėgautis. Žinoma, Paviljonas yra matęs ir triukšmingų vakarų, tačiau jo aplinka labiau orientuojasi į džiazo ir bliuzo vakarus. Kiekvieną sekmadienį elektroninės muzikos leidybos organizacija „Electron Emitter“ čia organizuoja renginių seriją „Advanced Electronics“, kurioje groja tiek publikai žinomi, tiek organizatorių iš po žemių iškasti neatrasti talentai. Klubas turi puikią terasą, kurioje galite atsipūsti kartu su vaizdu į nedidelį parkelį.

Pakrantė, tik be jūros

„Youtube“ platformoje gausu įvairių muzikos atlikimų, tačiau šiuo metu kiekvienoje tokio tipo svetainėje bomborduoja audio reklama . Žinoma, tai nėra blogai, juk juose gali sužinoti apie tokias muzikos vietas, kaip „Pakrantė Live“, kurią galite rasti Kaune. Šios vietos idėja gimė karantino metu, kai koncertus galėjome klausytis iš savų automobilių, tačiau pasibaigus karantinui, vasarą, šioje vietoje debiutavo gyvieji koncertai.

Neformalią aplinką garantuoja – Klaipėda 

Jazzpilis – ši  vieta atitinka gyvos muzikos klubo tradicijas. Nes čia muzikos pasirodymus atlieka tiek gerai pažįstamos Lietuvos grupės ( „Pelenai“, „Rebelheart“, „Siela“ ir pan .), tiek džiazo, bliuzo ir roko atlikėjai iš užsienio šalių. Taip pat čia dažnai išgirsi ir vietinių muzikantų grupes, grojančias žinomų pasaulio atlikėjų koverius.

Švyturys BHouse – ši vieta Klaipėdoje, šiuo metu, yra viena iš populiariausiu. Nors ji yra visiškai nauja ir dar joje yra tam tikrų trūkumų, tačiau jie prideda savito grožio šiai vietai. Gyvos muzikos čia galima išgirsti bent kartą per mėnesį ir dažniausiai čia apsilanko šiuo metu populiarios jaunosios kartos muzikos žvaigždės ( „Royce“,“Colours or Bubbles“, „Ministry Of Echology“, „Saulės kliošas“ ir pan. ).

„Bluez“ – savaitgaliais šioje vietoje skamba gyvos muzikos garsai. Nors šioje vietoje yra atliekami „pop“ muzikos gabalai, tačiau ji lankytojų dėl to nesulaukia mažai.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme gyvos muzikos vietas. Praėjus karantininiai situacijai bus galima grįžti su trenksmu į gyvos muzikos pasirodymus!

Parengta: Cherrymusic.lt

Facebook Comments