Gardžiausioje metų premjeroje maisto tinklaraštininkams pristatyta lietuvių kulinarinė komedija, vyko diskusija ir kepinių degustacija. Kūrėjai atkleidė ryškiausio filmo patiekalo receptą
|Ketvirtadienio vakarą kino teatre „Pasaka“ įvyko netradicinė pirmosios lietuviškos kulinarinės komedijos „Gardutė“ išankstinė premjera. Į renginį susirinkę žinomi maisto tinklaraštininkai turėjo galimybę vieni pirmųjų pamatyti komediją, dalyvauti diskusijoje su pagrindine jos maisto stiliste bei gardžiuotis filmo įkvėptais „Biržų duonos“ kepiniais.
Išankstinėje premjeroje ir degustacijoje apsilankė rašytoja, mitybos specialistė Olga Pakalniškienė, režisierė Gabrielė Urbonaitė, mitybos specialistė, trenerė Agnė Juknienė, keto mitybos mentorė Simona Laiconaitė, treneris Nojus Berlinskas, maisto tinklaraštininkė Brigita Uyar ir kiti.
Filmas įkvėpė eksperimentams
Prieš kino juostos peržiūrą vyko klausimų-atsakymų diskusija su filmo patiekalų autore Laura Kalvelyte, pasidalinusia, kaip išradingą scenarijų papildė įvairiomis receptūromis. Vakaro svečiai buvo kviečiami vaišintis kepyklos „Biržų duona“ sukurtomis filmo įkvėptomis bandelėmis „Gardutė“ bei kitais gaminiais.
„Filmas, kuriame susijungia netikėti kulinarijos ir komedijos žanrai, mus inspiravo taip pat pavadinti savo sviestines bandeles, kuriose susipina cinamono, aguonų ir varškės skoniai. Kaip filme pagrindinės veikėjos susiduria su daugybe netikėtų posūkių, taip ir bandelės svaigiai sužadina receptorius savo ingredientų deriniais. „Gardutės“ tapo itin mėgiamos mūsų klientų, tad tikimės, kad ir filmas susilauks tokios pat sėkmės“, – sako kepyklos marketingo vadovė Natalija Kurganovė.
Intrigų nestokojančios kulinarinės komedijos siužeto centre – šmaikšti ir įtraukianti istorija apie nedidelėje Kauno valgykloje virėjomis dirbančias geriausias drauges Saulę ir Oną. Vieną dieną jos patenka į televizinį kulinarinį realybės šou, kuriame turi pelnyti žiūrovų ir teisėjų simpatijas. Draugės greitai sužavi žiūrovus paprastais lietuviškais patiekalais ir keliauja į kitus šou etapus. Tik kuo grįstas kelias pergalės link, ar Onos ir Saulės draugystė atlaikys laukiančius išbandymus?
Kino juostos režisierė Eglė Vertelytė dalinasi, siekusi sukurti ne tik pramoginį, tačiau ir prasmingą reginį: „Norėjau sukurti filmą, kuriame žiūrovai galėtų atsipalaiduoti, pasijuokti, bet po filmo išeitų ne visai „tušti“. Geros komedijos tą gali – suteikti ir gero laiko, ir peno sielai bei smegenims. Kulinarijos, maisto tema filme padeda perteikti pagrindines idėjas ir turi alegorinę prasmę – kas yra iš tiesų gardu, o kas – tik prašmatnus fasadas?“
Filmas dar iki išankstinės premjeros buvo pristatytas tarptautiniuose Vokietijos, Airijos, Estijos kino festivaliuose. Jame vaidina būrys pirmo ryškumo Lietuvos žvaigždžių ir jaunosios kartos aktoriai: Leonardas Pobedonoscevas, Lina Rastokaitė, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Liubomiras Laucevičius, Andrius Bialobžeskis, Elena Ozarinskaitė, Agnieška Ravdo ir kiti.
Apetitą žadinančioje komedijoje gausu autentiškų lietuviškų patiekalų receptų, kurių autorė L. Kalvelytė. Vienu ryškiausių filmo patiekalų tapo firminiai „Gardutės“ cepelinai su ožkų pieno varške, mėtomis ir peletrūnu, filmo kūrėjai kviečia juos pasigaminti ir gardžiuotis namuose.
Firminiai „Gardutės“ cepelinai
Tešlai reikės: 2,5 kg bulvių,1 kg virtų bulvių su lupenomis, 2-3 šaukštų krakmolo.
Įdarui reikės: 300 g ožkų pieno varškės, 1 kiaušinio, 1 šaukštelio džiovinto peletrūno, 1 šaukštelio džiovintų mėtų, 1 skiltelės česnako (jei norisi ryškesnio skonio), žiupsnelio druskos.
Patiekimui reikės: grietinės, aguonų, kelių šakelių šviežių mėtų.
Gaminame:
1. Nulupame virtas ir visiškai atvėsusias bulves ir sumalame jas mėsmale ar sutriname rankine bulvių grūstuve.
2. Pasiruošiame įdarą: į ožkų pieno varškę įmušame kiaušinį, suberiame prieskonius, jei norime įmaišome susmulkintą česnaką ir išmaišome.
3. Žalias bulves nuskutame ir smulkiai sutarkuojame bulvių tarkavimo mašina.
4. Naudodami sūrmaišį ar keleto sluoksnių marlę nusunkiame bulvių tarkius. Nereikia išspausti iki visiško sausumo, tarkiai turi likti šiek tiek šlapi, tada išvirę cepelinai bus minkštesni. Nusunktam skysčiui leidžiame pastovėti apie 10 minučių – ant dugno nusistovės krakmolas.
5. Sunką nupilame, o dubens dugne likusį krakmolą sukrečiame į tarkuotų bulvių masę.
6. Ten pat suverčiame ir maltas virtas bulves, pasūdome, dedame dar kelis šaukštus pirktinio krakmolo ir gerai suminkome masę.
7. Iš bulvių masės drėgnomis rankomis formuojame norimo dydžio didžkukulius: imame tešlos gabaliuką, išplojame jį ant delno į 1 cm storio blyną, į vidurį dedame įdaro, apspaudžiame jį bulvių mase, apglostome, kad paviršius būtų glotnus, neliktų įtrūkimų.
8. Užkaičiame didelį puodą vandens ir gerai pasūdome. Į stiklinę ar dubenėlį įpilame šalto vandens, suberiame šaukštą krakmolo, išmaišome ir supilame į verdantį vandenį puode. Didžkukulius panardiname į verdantį vandenį ir verdame apie 20 minučių, kai jie iškils į paviršių, sumažiname kaitrą, kad vanduo tik lengvai kunkuliuotų.
9. Išvirusius cepelinus patiekiame su grietine, galime pabarstyti aguonomis bei papuošti šviežių mėtų lapeliais.
Skanaus! 🍽️
Renginio nuotraukų albumas: https://we.tl/t-jlVyINADTx
Daugiau informacijos:
Natalija Kurganovė
UAB „Biržų duona“
Tel. +370 698 43803
El. p. [email protected]
Pranešimą paskelbė: Živilė Dimšienė, Biržų duona