Festivalis „Sveika, Neringa!“: į saugomas teritorijas galės patekti tik dalis savanorių

Jau rugsėjo 17 d. gražiausiame Lietuvos kampelyje vėl vyks festivalis „Sveika, Neringa!“. Jo dalyviai ne tik džiaugsis renginių, diskusijų gausa ir nemokamu Justino Jaručio koncertu, bet ir turės galimybę prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo, tvarkydami aplinką įprastai lankytojams uždarose teritorijose. 

Drauge su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija bus organizuojamas invazinių augalų rovimas rezervate, kur įprastai lankytojai neleidžiami. Taip pat bus tvarkoma Juodkrantėje esanti Gintaro įlanka, o esant geroms oro sąlygoms – pinamos bei tvirtinamos apsauginės Nidos kopų tvorelės. Renginio dieną taip pat vyks gausus „TrenkTuro“ pėsčiųjų žygis, kurio dalyviai taip pat jungsis į akciją savanoriauti. Savanorio anketą galima rasti čia.

„Džiaugiamės, kad savanorystė lietuviams jau tampa įprasta norma, todėl neabejojame, kad norinčių bus daugiau, nei vietų. Galimybė patekti į įprastai uždaras rezervato vietas pasitaikys tikrai ne kiekvienam – saugant šį ypatingą gamtos kampelį savanorių skaičius yra ženkliai ribojamas“, – sakė festivalio organizatorius Edmundas Jakilaitis.

Kuršių nerija įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinis smėlio kopų kraštovaizdis. Tačiau jam nuolatinį pavojų kelia gamtos stichijos ir žmogaus veikla. Po pragaištingo žmogaus įsikišimo, vos nesunaikinusio nerijos, ji buvo atkurta didžiulių XIX a. pradėtų ir tebesitęsiančių apsaugos ir sutvirtinimo darbų dėka.

Talkininkai galės pasinaudoti išskirtine galimybe patekti į riboto lankymo Naglių rezervatą ir padėti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojams naikinti invazinius augalus, kurie labai sparčiai plinta ir taip pat kenkia saugomai Neringos gamtai. Instruktažas savanoriams prasidės 14 val. Juodkrantėje prie scenos, po jo porą valandų savanoriai dalyvaus akcijoje „Tvarkomės prie jūros“. 17 val. prasidės viešos diskusijos, o 19 val. visi bus kviečiami susirinkti Justino Jaručio koncerte.

Kasmetinis festivalis „Sveika, Neringa!“ savanorius ir Kuršių nerijos gyventojus bei svečius pakvies klausytis diskusijų, festivalio metu vyks sportiniai renginiai, lankytojai galės džiaugtis sezono pabaigoje ištuštėjusiomis kurortų gatvėmis. Vakare klausytojus džiugins vieno ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justino Jaručio koncertas Juodkrantėje. Registruotis savanorystei galima paspaudus čia.

Pranešimą paskelbė: Aistė Simėnaitė, Aistė Simėnaitė
Festivalis „Sveika, Neringa!“: į saugomas teritorijas galės patekti tik dalis savanorių

Facebook Comments