Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Europos kino mugėje – lietuviški filmai ir talentai

Šiandien Vokietijoje prasideda 72-asis Tarptautinis Berlyno festivalis ir jo metu vykstanti Europos kino mugė. Iki pandemijos į šią mugę atvykdavo tūkstančiai kino industrijos profesionalų iš viso pasaulio, drauge su jais viename reikšmingiausių Europos kino renginių prisistatydavo ir Lietuvos kino kūrėjai, kuriuos Lietuvos kino stende suburdavo Lietuvos kino centras. Šiemet, kaip ir pernai, Lietuvos kino stendas įsikurs tik internete, dėl saugumo reikalavimų mugė antrus metus iš eilės vyks tik virtualiu formatu. Bet nepaisant nuotolio, šiemet joje – itin daug lietuviško kino darbų.

Virtualiame Lietuvos kino stende kino industrijos profesionalai iš viso pasaulio – prodiuseriai, režisieriai, festivalių organizatoriai ir kiti, galės sužinoti informaciją apie naujausius bei dar tik kuriamus lietuviškus filmus, galimybes bendrai kino gamybai.

Europos kino mugės virtualiose industrijos peržiūrose, skirtose filmų pardavimams, dalyvaus net dvylika Lietuvos kino filmų. Devyni jų – ilgametražiai vaidybiniai darbai: „Bėgikė“ (rež. Andrius Blaževičius, prod. Marija Razgutė), „Drugelio širdis“ (rež. Inesa Kurklietytė, prod. Živilė Gallego), „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ (rež. Dovilė Šarutytė, prod. Uljana Kim), „Piktųjų karta“ (rež. Emilis Vėlyvis, prod. Asta Liukaitytė, Daiva Jovaišienė, Donatas Šimukauskas), „9-as žingsnis“ (rež. Irma Pužauskaitė, prod. Lukas Trimonis), „Man viskas gerai“ (rež. Ernestas Jankauskas, prod. Gabija Siurblytė), „Sinefilija“ (rež. Algimantas Puipa, prod. Uljana Kim), „Svajos iki ryto“ (rež. Vytautas Tinteris, prod. Vytautas Tinteris), „Roberta“ (rež. Elena Kairytė, prod. Rūta Adelė Jekentaitė).

Kino industrijai skirtose peržiūrose prisistatys ir du trumpametražiai: „Išvyka“ (rež. Jorūnė Greičiūtė, prod. Zbigniev Bartoševič, Rūta Adelė Jekentaitė) ir „Sausra“ (rež. Urtė Sabutytė, prod. Rūta Adelė Jekentaitė) bei vienas mažumos bendros Lietuvos ir Gruzijos gamybos filmas „Loto – pasaka apie miestelį prie jūros“ (rež. Zaza Khalvashi, prod. Sulkhan Turmanidze, Tekla Machavariani, Ieva Norvilienė).

Koprodukcijai skirtoje mugės dalyje dalyvaus filmo pristatymo projektas „Slow“ (rež. Marija Kavtaradzė, prod. Marija Razgutė), pasakojantis apie profesionalios šiuolaikinio šokio šokėjos Gretos ir gestų kalbos vertėjo Dovydo santykius.

Į festivalio metu vykstantį pradedantiesiems kino kūrėjams skirtą kūrybinį susitikimą „Berlinale Talents“ šiemet pateko dvi lietuvių kino kūrėjos. Kartu su talentais iš įvairiausių šalių šioje programoje patirties semsis režisierė ir prodiuserė Agnė Dovydaitytė ir garso režisierė Dominyka Adomaitytė. Dalyvavimas šiame renginyje jauniems kūrėjams suteikia ne tik galimybę geriau pažinti tarptautinę kino industrijos rinką, bet ir užmegzti ryšius su kitų šalių kūrėjais, ateityje galinčius išaugti į kūrybinį bendradarbiavimą.

Vasario 14 d., 13.35 val. (Lietuvos laiku), vyks tarptautinio tinklo „European Women’s Audiovisual Network“ (EWA) virtuali diskusija, kurioje su tinklo vadove Jenni Koski bendraus Lietuvos kino režisierius, scenaristas ir prodiuseris Romas Zabarauskas. Renginio metu jis pasakos apie karjeros iššūkius, pastangas prisidėti prie Lietuvos kino industrijos įvairovės ir tvarumo. 

Lietuvos kino industrijos prisistatymą renginyje organizuoja ir dalies kūrėjų dalyvavimą mugėje dalinai finansuoja  Lietuvos kino centras.

 

 

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

Facebook Comments