„Eurolyga“ – aukščiausio lygio profesionalaus klubinio krepšinio turnyras Europoje

Eurolyga

Turbūt kiekvienas bent šiek tiek krepšiniu besidomintis ar retsykiai krepšinio varžybas mėgstantis stebėti žmogus žino, kas yra „Eurolyga“ ir kodėl ji sulaukia tokio didelio krepšinio entuziastų dėmesio. „Eurolyga“ (kuri anksčiau buvo vadinama „FIBA Europos Čempionų taure“) buvo pradėta organizuoti dar 1958 m. Iki šiol tai yra paties aukščiausio lygio profesionalaus klubinio krepšinio turnyras visoje Europoje.

Todėl, kai šis svarbus krepšinio čempionatas skaičiuoja jau gerokai per pusšimtį metų, o „Eurolygos“ lažybos sulaukia didžiulio dėmesio tiek Europoje, tiek ir už Europos ribų, įdomu ir verta pateikti bent keletą faktų.

Ispanijos Madrido „Real“ klubas

Tai yra visiems puikiai žinoma krepšinio komanda, kurioje žaidžiančių krepšininkų išskirtiniais sugebėjimais neabejoja nei vienas krepšinio mėgėjas. Todėl tikrai nenuostabu, jog Madrido „Real“ komanda „Eurolygos“ čempionate pirmąją vietą yra iškovojusi daugiausiai kartų visoje šio prestižinio krepšinio čempionato istorijoje. Be to, „Real“ komandoje yra žaidęs ir pats Arvydas Sabonis! Dar 2018 m. „Real“ dešimtą kartą tapo „Eurolygos“ nugalėtoja. Tuo tarpu pirmoji šios komandos pergalė „Eurolygoje“ buvo iškovota 1964 m.

Antrasis geriausias krepšinio turnyras visame pasaulyje

Kuris krepšinio turnyras užima antrąją vietą pasaulyje? Taip, jūs nesuklydote – tai yra „Eurolyga“. Šis turnyras iš paskos seka visiems puikiai žinomai NBA lygai! Akivaizdu, kad tai parodo, kokio aukšto lygio yra šis Europoje vykstantis krepšinio turnyras. „Eurolygoje“ paprastai didžioji dauguma krepšininkų būna jaunesnio amžiaus. Žaisdami šiame turnyre tokie perspektyvūs krepšininkai ruošiasi pereiti į tarptautinį lygmenį, t.y. patekti į NBA lygą. Žinoma, nereikia pamiršti, kad „Eurolygoje“ žaidžia ir labai gerai žinomi JAV krepšininkai. Kaip bebūtų, „Eurolyga“ skiriasi nuo NBA lygos, kadangi skirtingai nei pastarojoje, „Eurolygoje“ krepšinio komandos orientuojasi į komandinį krepšinį, todėl rungtynėse paprastai nebūna galima išskirti vos vieno krepšininko, kuris pelnytų ypač daug taškų.

„Eurolygos“ turnyro formato pasikeitimai

Kai kalbama apie „Eurolygos“ turnyrą, reikėtų nepamiršti, kad jo formatas pasikeitė 2009 m. Pirmiausiai vyksta reguliarusis sezonas, kuriame šiame čempionate dalyvaujantys klubai yra suskirstomi į 4 grupes. Šios komandos žaidžia tarpusavyje, kol galiausiai 4 pajėgiausios krepšinio komandos iš kiekvienos grupės pereina į tolimesnį etapą – TOP 16. Pastarajame etape komandos suskirstomos tuo pačiu principu kaip ir pirmajame etape. Taigi, galiausiai į ketvirtfinalį patenka po dvi stipriausias komandas, o tuomet nugalėtojos pereina į finalinį ketvertą. Pusfinalyje ir finale krepšinio komandos sužaidžia po vienas rungtynes ir galiausiai sužinoma, kuri komanda „Eurolygos“ turnyre užėmė pirmąją vietą.

Facebook Comments