Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

„EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“: susitikimas su rašytoja A. Ruseckaite

Spalio 19 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su rašytoja, daug lietuvių literatūros (ypač XX a.) sklaidai ir saugojimui nuveikusia muziejininke Aldona Ruseckaite. Pristatysime jos penktąjį, tik iš spaustuvės paleistą biografinį romaną „EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ (2022, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Susitikimas vyks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė).

A. Ruseckaitė parašė biografinius romanus apie Žemaitę, Maironį, Vytautą Mačernį ir Salomėją Nėrį. Žvilgsnis į lietuvių literatūros klasiką, kurio romanas „Altorių šešėly“ daugeliu atžvilgiu buvo novatoriškas ir kontroversiškas tarpukario visuomenėje, per keturias jo gyvenime reikšmingas moteris jaukia skaitytojo vaizduotę kaip ir „Altorių šešėly“ kunigo Liudo Vasario sutiktos moterys: gamtiškoji, gaivališkoji Liucė, katedros Nepažįstamoji. Tokios paralelės ne atsitiktinės, tuo labiau, kad ir Putino romanas turėjo nemažai autobiografinių detalių.

A. Ruseckaitė atveria Putino santykį su mama Magdalena, skaudžiai išgyvenusia sūnaus santuoką, atskleidžia ypatingą Vinco ir jo jauniausios sesers, irgi Magdalenos, ryšį, komplikuotus santykius su žmona Emilija, su studente Irena, įsiterpusia į sudėtingus trisdešimt dvejus Mykolaičių santuokos metus, tačiau įkvėpusia poetą gražiausiems poezijos posmams ir teikusia stiprybės sunkiausiomis valandomis. Reikėtų nepamiršti ir to meto istorinio konteksto: katalikiškos sodietiškos Lietuvos, tarpukario Kauno, karo išvakarių, sovietinės demagogijos ir teroro, artimųjų emigracijos.

A. Ruseckaitė yra apdovanota Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už nuopelnus lietuviškajai knygai, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Po renginio bus galima įsigyti rašytojos knygų.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Pranešimą paskelbė: Edita Majauskaitė, Kauno apskrities viešoji biblioteka

Facebook Comments