Ellen DeGeneres grįžta į ekranus: naujuose dokumentiniuose kadruose – įkvepianti gorilų miestelio Ruandoje istorija

Amerikiečių komikė, kultinės savo vardo pokalbių laidos vedėja Ellen DeGeneres – vėl žiūrovų ekranuose. Rugsėjo 25 d., praėjus dienai nuo Pasaulinės gorilų dienos, pristatomas specialus „discovery+“ dokumentinis filmas apie tai, kaip žinoma moteris suvienijo jėgas su visuotinai pripažintos primatologės Dian Fossey gorilų fondu ir Ruandoje įkūrė unikalų gorilų miestelį.

Kalnų gorilos – viena sparčiausiai nykstančių beždžionių rūšių. Šie gyvūnai atlieka svarbų vaidmenį išlaikant biologinę įvairovę – platina medžių, kuriais minta, sėklas. Tai, kas iš pradžių turėjo būti tik graži Ellen skirta gimtadienio dovana nuo jos žmonos Portia de Rossi, išsivystė į daugiau negu kas nors galėjo įsivaizduoti – vieną didžiausių architektūros ir kraštovaizdžio projektų Ruandos istorijoje.

Visa ši iššūkių kupina istorija užfiksuota naujame dokumentiniame filme „Gorilų gelbėjimas: dar vienas Ellen nuotykis“, kurį nuo šiandien jau galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Tai nuotykis, kupinas juoko, ašarų ir patirčių, apie kurias projekto dalyviai net nesvajojo. Įvykių centre – Ellen, kuri jau kelis dešimtmečius prisideda prie tūkstančių žmonių gyvenimo pokyčių, o dabar ir kalnų goriloms suteikia viltį neišnykti. Statybų metu išsiveržęs ugnikalnis ir įvykę žemės drebėjimai – tik keli iš iššūkių, su kuriais teko susidurti įspūdingo projekto įgyvendinimo metu.

Tikslas – išsaugoti gorilas

Dokumentiniame filme pasakojama apie laisvėje gyvenančių gorilų elgesio ypatumus bei maitinimosi įpročius. Kartu su laidos herojais žiūrovai gali iš arti stebėti šių nykstančių beždžionių gyvenimą ir susipažinti su išskirtine gorilų rūšimi.

„Būdama matoma įvairiose medijose, galiu tapti gorilų balsu ir papasakoti žmonėms, kaip jos gyvena bei ką nuveikė primatologė Dian Fossey, siekdama jas išsaugoti. Niekas kitas neleidžia būti labiau šiame momente ir akimirkoje, nei sėdėjimas šalia gorilos“, – aiškina Ellen DeGeneres.

Anot filmo kūrėjų komandos, perkelta į ekraną ši gorilų išsaugojimo kelionė prisidės prie didesnės sklaidos, o pačios miestelio statybos turi itin didelį poveikį gamtosaugai, Ruandos bendruomenei ir gali būti įkvėpimas žmonėms visame pasaulyje.

Dian Fossey gorilų fondo Ellen DeGeneres vardo miestelis duris atvėrė beveik prieš metus. Nuo to laiko projektas gavo ne vieną apdovanojimą ir tapo katalizatoriumi, skatinančiu gorilų ir biologinės įvairovės išsaugojimą.

Nuo 2022 m. vasario mėnesį įvykusio atidarymo, stovykloje apsilankė daugiau nei 40 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio. Daugiau nei 7,5 tūkst. vietinių mokyklų vaikų dalyvavo ekskursijose į miestelio teritoriją ir turėjo galimybę sužinoti apie savo aplinkos biologinę įvairovę bei iš arti susipažinti su gamta.

Unikali istorija, gamtos iššūkiai ir įkvepiantis žinomos komikės pozityvumas įamžinti dokumentiniame filme „Gorilų gelbėjimas: dar vienas Ellen nuotykis“, kurį jau galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „Max“, „HGTV“, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „Max“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „discovery+“:

„discovery+“ yra „Warner Bros. Discovery“ teikiama negrožinio ir realaus gyvenimo turinio srautinio transliavimo paslauga, veikimo pradžioje pasiūliusi plačiausią turinio katalogą. „discovery+“ siūlo daugybę išskirtinių, originalių serialų skirtingiems skoniams, įskaitant gyvenimo būdą ir santykius, namus ir maistą, tikrus nusikaltimus, paranormalius reiškinius, nuotykius ir gamtos istoriją, taip pat mokslą, technologijas ir gamtą, bei aukštos kokybės dokumentinius filmus. Lietuvoje „discovery+“ yra pasiekiama per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Ellen DeGeneres grįžta į ekranus: naujuose dokumentiniuose kadruose – įkvepianti gorilų miestelio Ruandoje istorija

Facebook Comments