Draugiškas gamtai SPA VILNIUS Druskininkai įvertintas prestižiniu „Žaliojo rakto“ apdovanojimu

SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.

„Atsakingai žiūrime į savo poveikį aplinkai, todėl šis apdovanojimas – tai mūsų komandos sunkaus darbo ir atsidavimo įrodymas, – teigia vykdantys direktorius Laimis Dambrauskas. – Didžiuojamės galėdami savo svečiams pasiūlyti ekologišką ir tvarią viešnagę, kurią kuriame vadovaudamiesi Aplinkosauginio švietimo fondo nustatytų kriterijų.“

„Žaliojo rakto“ apdovanojimas – tai pirmaujantis tarptautinis ekologinis ženklas, kuriuo sertifikuojamos turizmo įmonės, įskaitant viešbučius, kurortus ir konferencijų centrus, demonstruojančius tvirtą įsipareigojimą laikytis tvarios praktikos ir aplinkai draugiškos vadybos.

„Žaliojo rakto“ programa kelia daug konkrečių reikalavimų atliekų tvarkymo, vandens ir energijos sąnaudų mažinimo, tinkamo valymo ir plovimo priemonių naudojimo, maisto produktų parinkimo ir kitose kategorijose.

SPA VILNIUS naudojami vandenį taupantys dušai, čiaupai ir tualetai, o taupant energiją įrengtas mažai energijos naudojantis apšvietimas, jutikliai ir išmanioji šviesos valdymo sistema – taip siekiama tvarumo. Visame viešbutyje neseniai sumontuoti ir svečių pamėgtų higienos priemonių dozatoriai, kas leidžia išvengti didžiulių kiekių plastiko švaistymo.

Siekiama, kad svečiams būtų užtikrintas kuo geresnis patalpų mikroklimatas, todėl viešbutyje naudojamos tik aplinkai nekenksmingos ir ekologiškais ženklais pažymėtos valymo priemonės, įranga ir darbo metodai. Atliekos atsakingai rūšiuojamos, kad kuo daugiau jų būtų perdirbta ir kuo mažiau pakenkta aplinkai.

Viešbučio restorane taip pat naudojami gamtai draugiški metodai – gaminant maistą pirmumas teikiamas ekologiškiems, sezoniniams produktams, dauguma jų perkami iš vietos ūkių. Taip prisidedama prie vietos bendruomenės klestėjimo, o svečiai įvertina natūralius skonius ir sveikesnį maisto pasirinkimą.

„Būdami tvarumo siekianti įstaiga, ir toliau teiksime pirmenybę aplinkosaugos valdymui ir bendruomenės įsitraukimui, kad sumažintume savo poveikį aplinkai“, – apibendrina L. Dambrauskas.

Siekiama į aplinkosauginę veiklą įtraukti ne tik darbuotojus ir tiekėjus, bet ir SPA VILNIUS svečius ir vietos bendruomenę.

„Svečiai vien atvykdami pas mus prisideda prie aplinkos tausojimo, tuo pačiu neprarasdami sveikatingumo patirties ir komforto, o jiems įsitraukus į mūsų vykdomą politiką – kartu galime pasiekti dar daugiau“, – akcentuoja L. Dambrauskas.

SPA VILNIUS svečiai supažindinami ir su idėjomis, kaip prie tvarumo gali prisijungti ir jie – rūšiuodami atliekas, rinkdamiesi gertuvę ir ją pildydami filtruotu vandeniu tiesiai iš viešbučio kambario čiaupo, rinkdamiesi pasivaikščiojimus ar dviratį vietoje automobilio, naudojant rankšluosčius ne vieną dieną – juos patogiai išdžiovinant ant rankšluosčių džiovintuvo.

Įgytas „Žaliasis raktas“ yra pažadas svečiams, kad apgyvendinimo įmonė savo kasdienėje veikloje vadovaujasi pagarbos aplinkai filosofija.

Pranešimą paskelbė: Laura Grigaliūnaitė, UAB RAMINORA

Facebook Comments