Didžiausi mitai apie belaides ausines ir ar jais vis dar tikite?
|Per pastarąjį dešimtmetį belaidžių ausinių populiarumas pasiekė aukštumas – tai lėmė rinkoje atsiradusi didesnė technologijų įvairovė. Vis dėlto nepaisant jų nepaprasto populiarumo, belaidės ausinės vis dar neatsikrato aplink jas sklandančių klaidingų prielaidų. Kai kurie mano, kad tokios ausinės gali pakenkti klausai ir bendrai sveikatai, kiti ginčijasi dėl nepakankamų triukšmo slopinimo savybių, o treti – dėl energijos taupymo. Tad kaip norint išsirinkti belaides ausines atskirti pelus nuo grūdų ir žinoti, kurie faktai yra tiesa, o kurie – tik nepagrįsti mitai?
Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje, aptaria penkis dažnai girdimus mitus apie belaides ausines ir dalijasi įžvalgomis apie tikrąsias šio prietaiso savybes.
Mitas Nr. 1: belaidės ausinės gadina sveikatą
Neretai pasitaikantis mitas – belaidžių ausinių žala klausai. Manoma, kad kadangi tokio tipo ausinių kištukas atsiduria arčiau ausies būgnelio, jos gali jį pažeisti. Dar kiti svarsto, kad belaidės ausinės sukelia ir kitų sveikatos problemų, nes veikia belaidžio ryšio principu ir skleidžia radiaciją.
„Kalbant apie klausą, savaime belaidės ausinės tikrai jos nepažeidžia. Savo klausą galime pažeisti tik mes patys, pavyzdžiui, ilgą laiką klausydami muzikos labai dideliu garsu. Taigi, klausos sutrikimas atsiranda ne nuo pačių ausinių, kurias naudojame, o nuo garso dažnio. Kitų sveikatos sutrikimų, kuriuos galėtų lemti belaidės ausinės, taip pat neužfiksuota. Mokslininkai iki šiol nėra sutartinai įrodę, kad radijo dažnio principu veikiančios ausinės galėtų daryti žalą sveikatai, tad tikrai nėra dėl ko jaudintis“, – teigia ekspertas.
Mitas Nr. 2: belaides ausines gadina prakaitas
Judesių nevaržančios belaidės ausinės itin pamėgtos bėgikų, nes sportuoti netrukdo nuolat besiraizgantys laidai ar iš ausies krentantis ausinių kištukas. Tačiau nepaisant to, ar esate bėgiojimą dievinantis atletas, ar užsiimate fitnesu, aktyvi fizinė veikla neišvengiamai priverčia daugiau prakaituoti. Drėgmė ausinėms, kaip ir daugeliui elektronikos prietaisų, gali būti kenksminga, tačiau ar belaides ausines tikrai gali sugadinti prakaitas?
„Nors faktas, kad kai kuriais atvejais perteklinė drėgmė ar vanduo gali pakenkti ausinių garso kokybei, yra teisingas, vandeniui atsparios belaidės ausinės prakaitui išdžiūvus veikia visiškai puikiai. Žinoma, kaip ir kitus savo prietaisus, ausines reikėtų saugoti nuo vandens patekimo, leisti drėgmės gavusioms ausinėms prieš vėl naudojant gerai išdžiūti ir jas reguliariai valyti atsižvelgiant į gamintojo instrukcijas,“, – sako Š. Urbonas.
Mitas Nr. 3: visos belaidės ausinės yra vienodos
Vienas dažniausiai pasitaikančių teiginių apie belaides ausines yra įsitikinimas, kad visos jos atlieka tas pačias funkcijas ir suteikia tokią pačią naudojimosi patirtį. Vis dėlto iš tiesų vienos belaidės ausinės gali būti tinkamos tik naudojimui ramioje namų aplinkoje, nes nepašalina aplinkos triukšmo, o su kitomis garsą puikiai girdėsime net pučiant smarkiam vėjui.
„Daugelis belaidžių ausinių neturi arba turi labai mažai triukšmo slopinimo funkcijų. Neretai sprendžiame apie ausinių triukšmo slopinimo galimybes pagal jų išvaizdą, tačiau tiesa slypi naudojamose technologijose. Pavyzdžiui, naujosios „Huawei FreeBuds Pro“ ausinės išmaniai atpažįsta aplinkos garsus ir atitinkamai perjungia triukšmo slopinimo režimą, nepraleidžia vėjo ir pašalina bet kokį švilpimo garsą, kurį sukelia oro trintis, tad galima laisvai jaustis tiek būnant namuose, tiek triukšmingoje aplinkoje“, – tikina Š. Urbonas.
Mitas Nr. 4: greičiau iškrauna telefono bateriją
Kalbant apie prietaisų energijos taupymą, vis dar neretai galima išgirsti patarimą nepalikti nuolat įjungtos „Bluetooth“ funkcijos. Nors anksčiau tai buvo labai svarbi rekomendacija, tačiau dabar technologijos tapo kur kas pažangesnės. Belaidės ausinės, veikiančios „Bluetooth“ principu, prie jų prijungto prietaiso greičiau iškrauti neturėtų, sako Š. Urbonas.
„Žinoma, kad jei vienu metu išmaniajame telefone kartu su „Bluetooth“ būsite taip pat įsijungę ir „Wi-Fi“ ar GPS, tai gali padidinti baterijos energijos sąnaudas ir prietaisas išsikraus greičiau. Dabar, kai naudojamas energijos taupymo režimas, galite belaides ausines naudoti nesibaimindami greičiau iškrauti to prietaiso bateriją, prie kurio jos prijungtos“, – tvirtina specialistas.
Mitas Nr. 5: belaidės ausinės – nestilingos
Technologijas vis daugiau gyvenimo sričių pritaikančiame pasaulyje elektroniniai prietaisai po truputį ėmė tapti ne tik funkciją atliekančiu įrenginiu, bet ir stiliaus detale. Vis daugiau gamintojų išmaniųjų prietaisų dizainui skiria ne mažiau dėmesio nei jo technologinei pusei. Visgi belaidės ausinės šiame kontekste minimos retai ir manoma, kad jų dizainas neatspindi stiliaus ir mados aktualijų.
„Nors grožis – kiekvienam itin individuali sąvoka, belaidės ausinės jau kurį laiką tapo tam tikru stiliaus akcentu. Pavyzdžiui, mano jau minėtos „Huawei FreeBuds Pro“ pasižymi šiuolaikišku minimalistiniu dizainu, jas galima rinktis iš trijų skirtingų spalvų, tad jos puikiai tiks daugeliui progų. Ne ką mažiau stilingas ir jų dėklas, kuris tilps į mažą kišenėlę, tad su savimi papildomai nereiks nešiotis nereikalingo svorio“, – sako Š. Urbonas.
Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/
Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR