Birželį – didžiausias nelaimingų nutikimų pikas dviratininkams. Kaip apsisaugoti?

Pavasarį į gatves išrieda gausus dviratininkų būrys, o draudikai pastebi, kad nelaimingi nutikimai jų vairuotojams kainuoja vis brangiau. Pernai, lyginant su 2019 metais, nuostolių suma augo 20 tūkst. eurų ir viršijo 140 tūkst. eurų sumą per metus, o daugiausiai nelaimių bendrovė fiksavo būtent birželį.

Vis daugiau kalbama apie dviračių, kaip transporto priemonės, populiarumą, o draudikai sako, kad nelaimių keliaujant šia transporto priemone taip pat gausu ir primena, kaip apsisaugoti.

„Kuo daugiau dviratininkų išrieda į gatves, tuo dažniau fiksuojama ir nelaimingų atsitikimų – pernai metų statistika rodo, kad, lyginant gegužę su birželio mėnesiu, nelaimingų nutikimų padaugėjo 37 proc. Bendrai pernai birželis dviratininkams  buvo avaringiausias mėnuo per visus metus“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot eksperto, bendrai 2019 metais buvo skirta kiek daugiau nei 121 tūkst. eurų per metus žaloms padengti, o 2020 metais suma jau viršijo 140 tūkst. eurų.

Nuo nubrozdintų kelių iki sunkių sužalojimų

 „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šiemet dviratininkų patirtoms žaloms padengti jau skirta daugiau nei 12 tūkst. eurų.

„Vidutiniškai dviratininkų traumos kainuoja apie 300 eurų ir ši suma kasmet nežymiai auga. Vairuotojų patiriamos traumos įvairios – dominuoja minkštųjų audinių sužalojimai, nubrozdinimai, žaizdos, tačiau pasitaiko ir sunkių traumų: lūžių, galvos smegenų sutrenkimų, net mirčių. Kalbant apie lūžius – dažniausi čiurnos ar dilbio kaulų lūžiai, dažnas peties išnirimas, raktikaulio traumos“, – apie dviratininkų patiriamus sužalojimus pasakoja Artūras Juodeikis.

Bendrovė pastebi, kad dažniausiai nelaimės nutinka vairuotojams pasirinkus važiuoti ne dviračių takais, o važiuojamąja kelio dalimi. Čia galima išvystyti greitį ir nutinka skaudžiausios nelaimės – susidūrimas su automobiliais.

„Itin atsargiems reikėtų būti tamsiu paros metu, nelaimingų atsitikimų galima išvengti dėvint šviesą atspindinčią liemenę, įsitikinus ar dviračio atšvaitai yra pritvirtinti tvarkingai, ar veikia lempos, ar pats dviratis yra tvarkingas, veikia stabdžiai“, – teigia „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Artūras Juodeikis taip pat primena, kad dviratininkams būtina dėvėti šalmus ir šviesą atspindinčias liemenes ir rekomenduoja pasirinkti tinkamą aprangą – storesnius audinius, kurie bent kiek apsaugotų kūną nuo sužalojimų. Taip pat atkreipia dėmesį į vairavimo stilių sakydamas, kad dažnai nelaimės priežastimi tampa neatsargumas, kuomet dviračio vairą laikome viena ranka, o kita kalbame telefonu ar net vairuodami naršome socialiniuose tinkluose.

Kainuoti gali ir aplinkinių saugumas

Anot Artūro Juodeikio, tretieji asmenys ar jų turtas taip pat dažnai nukenčia ir dviratininkams gali nemažai kainuoti.

„Pernai 7000 eurų sumos žalas sumokėjome, siekdami padengti dviratininkų sukeltus nuostolius kitų žmonių turtui ar sveikatai. Dažniausias nutikimas – subraižytas automobilis, kuomet dviratininkai jį užkabina vairu ar pedalais pravažiuodami. Pasitaiko ir susidūrinimų su praeiviais. Itin dažnai netyčia tokias žalas sukelia vaikai ar augintiniai”, – patirtimi dalinasi ekspertais.

Bendrovė akcentuoja, kad svarbiausia – sąmoningas vairavimas, tinkamai pasirinktas kelionės maršrutas.

„Rinkitės keliones dviračių takais ir venkite vietų, kuriose gausus tiek pėsčiųjų judėjimas, tiek ir intensyvus automobilių eismas keliuose”, – pataria draudimo ekspertas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Pranešimą paskelbė: Eimantė Balčiukynaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Facebook Comments