Baimę sėjantis 20-asis greitkelis: kas kaltas dėl moterų dingimo?

Trys dešimtmečiai keistų nutikimų – dingimų, nužudymų ir prievartos. Apie tikrus JAV Oregono valstijos įvykius pasakoja nauja 3 dalių laida „Dingusios 20-tojo greitkelio moterys“. „Oskaro“ laureatės, vykdančiosios prodiuserės Octavios Spencer ir „discovery+“ bendras projektas atvers kelis dešimtmečius dangstytą žiaurią paslaptį, atvers tyrėjų darbo skaudulius ir leis pajusti, ką reiškia netekti artimo žmogaus.

Tris kartus „Oskaro“ statulėlę kaip geriausia antro plano aktorė laimėjusi O. Spencer ir kriminalinės dokumentikos tinklas „Investigation Discovery“ laidoje leisis į plačią nusikalstamos veikos odisėją, kuri prasideda 1990 m. dingus 13-metei Rachandai Pickle.

Ėmus ieškoti Rachandos, detektyvai aptinka ir kitų dingusių bei nužudytų moterų pėdsakų JAV Oregono valstijos greitkelio 20-ame ruože. Šiurpios istorijos aplink vaiduokliškąjį 20-tą greitkelio ruožą sklandė jau kelis dešimtmečius ir galiausiai tyrėjus nuvedė prie visiems panosėje buvusio žudiko.

„Dingusios 20-tojo greitkelio moterys“ – prikaustanti O. Spencer dokumentinė laida, kurioje užduodami aštrūs klausimai apie visuomenės elgesį su moterimis – tiek anuomet, tiek ir dabar.

Laidoje narpliojami daugiau nei du dešimtmečius tose pačiose apylinkėse besitęsiantys nusikaltimai prieš moteris – seksualinė prievarta ir net nužudymai, atskleidžiamos tiek teisėsaugos darbuotojų pastangos padėti, tiek ir jų aplaidumas. Dokumentikos kadruose susipina kaltųjų paieška, pastangos sugauti žudiką ir artimųjų sielvartas, bandant susitaikyti su netektimis.

„Tikiuosi, kad pamatę šią laidą žiūrovai, turintys informacijos apie bet kokį nusikaltimą, prabils, nes žinome, kad kai aukos kreipiasi, kartais, kaip kad laidoje nagrinėjamu atveju, jos nėra išklausomos“, – apie naujo darbo reikšmę pasakoja O. Spencer.

Anot aktorės ir prodiuserės, būtent faktas, kad nusikaltėlis galėjo būti sulaikytas anksčiau, jei tik kas būtų klausę moterų liudijimų, ją paskatino imtis papasakoti šią istoriją iš naujo.

Visas tris kriminalinės laidos dalis jau galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, CNN, DC, „Eurosport“, HBO, „Max“, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „discovery+“:

„discovery+“ yra „Warner Bros. Discovery“ teikiama negrožinio ir realaus gyvenimo turinio srautinio transliavimo paslauga, veikimo pradžioje pasiūliusi plačiausią turinio katalogą. „discovery+“ siūlo daugybę išskirtinių, originalių serialų skirtingiems skoniams, įskaitant gyvenimo būdą ir santykius, namus ir maistą, tikrus nusikaltimus, paranormalius reiškinius, nuotykius ir gamtos istoriją, taip pat mokslą, technologijas ir gamtą, bei aukštos kokybės dokumentinius filmus. Lietuvoje „discovery+“ yra pasiekiama per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Baimę sėjantis 20-asis greitkelis: kas kaltas dėl moterų dingimo?

Facebook Comments