Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį. Uodus atbaido aštrūs česnakų, svogūnų, gvazdikėlių kvapai, tačiau šie aromatai neretai erzina ir žmones. Daugelis nė nepagalvoja apie citronelą – norint apsisaugoti nuo vabzdžių negadinant vakaro nemaloniais kvapais rekomenduojama naudoti šį aromatą, nes jis atbaido uodus.

Citronelos kvapas – itin nepatinka uodams, tad užuodę jį, vabzdžiai neskrenda artyn. Mat šis kvapas užgožia uodus viliojantį anglies dvideginį ir pieno rūgšties kvapą, kurį skleidžia mūsų organizmas.

„Deginant citronelos kvapo žvakes, uodai nuo teritorijos, kurioje leidžiate laiką, laikosi atokiau. Kai kurie mano, kad uodai skrenda tiesiai liepsną ir joje sudega, todėl jų ir sumažėja. Kiti net patikrina, ar pačioje žvakėje, kuri dega,  yra uodų ir, jei jų nėra, teigia, kad žvakės neveiksmingos. Sudėtyje citronelos kvapo turinti žvakė atbaido uodus, tačiau jiems nekenkia. Tiesa, klaidinga manyti, kad viena žvakė išgelbės nuo niežulį keliančių įgėlimų didesnę komandą“, – pasakoja didžiausios Lietuvoje žvakių gamintojos „Geralda“ direktorius Gintautas Igaris.

Norint užtikrinti apsaugą nuo uodų, efektyviausias būdas statyti jas ratu aplink vietą, kurioje leisite laiką.

„Viena žvakė nuo uodų veikia vieno kvadratinio metro plote. Tad jei šešių asmenų kompanija laiką leidžia terasoje, kurioje šešiavietis stalas, reikės 6-7 žvakių, vykstant į paežerę ir vakarojant prie laužo reikės daugiau – 8-9 ar net daugiau žvakių, sudėliotų ratu aplink susibūrimo vietą“, – pataria „Geraldos“ direktorius.

Svarbu ir oro sąlygos

Specialistai tikina, kad uodų kiekis priklauso ir nuo oro sąlygų. Jei pernelyg vėjuota, stebuklų nepadarys ir speciali žvakė. Be to, anot G. Igario, svarbu nepamiršti, kad ne pati ugnis, o citronelos kvapas atbaido uodus.

„Laužo ugnis ar lauko žvakės sukuria jaukumą, prideda vakarui romantikos, tačiau nuo uodų jos neapsaugo. Norint apsisaugoti, reiktų rinktis citronelos kvapo lauko žvakes, o uodus atbaidyti vien ugnimi nepavyks“, – tikina G. Igaris.

Pranešimą paskelbė: Gerda Trapikaitė, MB „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“

Facebook Comments