Atlikėja Monika Marija – apie svarbiausias švenčių pareigas ir paprastą receptą 

„Coca-Cola “ šiuo kalėdiniu laikotarpiu kviečia artimuosius susiburti  ir mėgautis šventinėmis akimirkomis kartu, o žinomus žmones pakvietė papasakoti apie jų Kalėdų tradicijas. Degustuoti šventinius patiekalus ir konstatuoti, kad jie pavyko, yra ne mažiau svarbi užduotis negu juos pagaminti.  Taip juokaudama sako atlikėja Monika Marija. Jos šeimai Kūčios yra ypatinga metų diena, kai visi, kad ir kur bebūtų, turi sugrįžti į namus. „Susėdame visi prie bendro stalo, kad pasitiktume Kalėdas kartu“, – dalijasi Monika Marija. 

Atlikėja prisipažįsta, kad pastaraisiais metais šventinis laikotarpis būdavo gan intensyvus – mažai Advento ramybės ir krentančių snaigių lėtumo. Daug koncertų, naujų kūrinių įrašymas ir leidyba, šventinių laidų filmavimai. Tačiau Kūčių rytas yra laikas, kai viskas nurimsta. Prasideda stebuklo laukimas. Namai šurmuliuoja nuo ruošos darbų. „Šventines vaišes visada gamina mama ir sesė, o aš ir tėtis dažniausiai atliekama svarbiausias – degustuotojų – pareigas“, – juokiasi Monika Marija. Pasak jos, anksčiau šeima buvo įpratusi rinktis gimtajame Kelmės mieste, bet pastaruosius porą metų šventės persikėlė į Vilnių – tėvai kelionei į sostinę pasirengia iš anksto.  

Sustoti ir pasidžiaugti 

Pašnekovė prisimena, kad pernai per Kalėdas krosnyje buvo kepamas česnakinis viščiukas. „O šiemet mes kepame antrąjį mano albumą, kuri nekantrauju pristatyti kitais metais“, – gera nuotaika spinduliuoja atlikėja. Dėl to, anot jos, šis laikotarpis pilnas muzikinės veiklos tiek įrašų studijoje, tiek koncertų salėse. Apskritai, gruodis Monikai Marijai, kaip ir daugeliui muzikantų, yra pats darbymetis. Tačiau šeima supranta merginos meilę muzikai, tad tiesiog stengiasi išnaudoti kiekvieną progą pasimatyti, pabūti kartu, pasidžiaugti matant vienas kitą laimingus.  

Paklausta apie receptą, kaip nepaskęsti šventinėje skuboje ir šurmulyje, Monika Marija turi patarimą – tiesiog priminti sau stabtelėti ir pasidžiaugti trumpomis akimirkomis, gražiais vaizdais, maloniomis smulkmenomis: papuoštas Vilnius, mėgstamiausia kalėdinė melodija, mandarinų kvapas, mylimiausia kvepianti žvakė namuose – detalės, kurios bent trumpam grąžina ją į „čia ir dabar“, leidžia išjausti pakilias emocijas, dalintis džiaugsmu.  

Kai dalis sutuoktinių sprendžia, pas kurio tėvus važiuoti per Kūčias ir Kalėdas, Monika Marija teigia, kad jos šeimoje panašių galvosūkių nekyla. „Juk svarbiausia tiesiog pasimatyti, aplankyti, apsikabinti ir pasikalbėti. O kurią tiksliai dieną tai padaryti, kur nuvažiuoti, nėra taip reikšminga“, – mano ji ir iškart pripažįsta, kad ne tik pokalbiai, bet ir skanus maistas yra neatsiejama lietuviškų Kūčių ir Kalėdų tradicija. Labiausiai Monika Marija laukia mamos naminės duonos ir pupelių mišrainės.  

Mokosi tapyti, bet dovanoti paveikslą – dar nedrąsu  

Dainininkė virtuvėje neužsibūna – gaminti nemėgsta. Užtat nemažai tapo ir šis užsiėmimas jai labai patinka. „Ypač aktyvi buvo metų pradžia. Mokiausi modernios dailės subtilybių, kad pati geriau suprasčiau šiuolaikinį meną, norėjau sužinoti, ko nesuprantu ir nemoku, kad galėčiau susidaryti pagrįstą nuomonę, praplėsti akiratį. Suvokiau, kad yra tiek daug niuansų ir technikų, apie kurias nė nenutuokiau“, – pasakoja Monika Marija. Tačiau dovanoti savo dailės kūrinio Kalėdų proga dar niekam nedrįstų – paveikslus ji vadina bandymais. 

Bet kaip neprašauti su dovanomis artimiausiems žmonėms, mergina žino. „Mama, sesė ir aš esame kvepalų mėgėjos. Puikiai žinome viena kitos skonį. Tad dėžutė kvepalų – visada gera idėja. O paprastai per šventes perkame praktiškas, apgalvotas dovanas, nepasiduodame pirkimo manijai. Labiausiai mėgstame dovanoti patirtis – keliones, bilietus į koncertą, ar smagią veiklą, užsiėmimą“, – atskleidžia pašnekovė, kurios namuose nuo gruodžio 1-osios be perstojo skamba atlikėjo Michaelo Buble „Christmas album“, ir nenustoja iki pat Naujųjų metų.  

 

Pranešimą paskelbė: Ieva Zujūtė , UAB „Fabula ir partneriai”
Atlikėja Monika Marija – apie svarbiausias švenčių pareigas ir paprastą receptą 

Facebook Comments