Laisvalaikis

Kviečiame dalyvauti Europos dienai skirtame Europos egzamine

Europos egzaminas – trumpa, nuotaikinga ir įdomi žinių apie Europos Sąjungą viktorina, skirta paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias ir sužinoti ką nors nauja. Tai – pramoga visai šeimai, nesvarbu, kiek jums metų ar kuo užsiimate. Svarbiausia – paspausti mygtuką „PRADĖTI“ ir švęsti Europos dieną laikant Europos egzaminą! Kasmet pritraukiantis 40–70 tūkstančių azartiškų ir žingeidžių žmonių, šiemet Europos egzaminas vyks jau septynioliktąjį kartą. 

Europos egzaminą bus galima laikyti nuo gegužės 8 d. 8 val. iki gegužės 10 d. 23.59 val. interneto svetainėje europosegzaminas.lrt.lt. Egzamino dalyviai turės atsakyti į 10 klausimų su pasirenkamais atsakymų variantais apie Europos Sąjungą. 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako: „Gegužės 9-oji – Europos diena – mums primena apie pamatines vertybes: demokratiją, laisvę, teisės viršenybę, žmogaus teises, kurios visuomet buvo Europos projekto šerdis. Europos stiprybė yra ne tik jos praeities pasirinkimai, bet ir šiandienos talentai: auganti kritiškai mąstanti, kūrybiška ir žingeidi karta. Tikiu, kad žinios yra viena vertingiausių investicijų, todėl Lietuvoje gražia tradicija tapo Europos dieną švęsti laikant Europos egzaminą. Kviečiu visus smalsius piliečius pasitikrinti savo žinias apie Europą ir švęsti Europos dieną!“

Europos egzamino prizai atsitiktine tvarka bus išdalinti šimtui individualių dalyvių, teisingai atsakiusių į visus egzamino klausimus. Europos egzamino prizinį fondą sudaro: kuprinės, stalo žaidimai „Eureka“, marškinėliai, medžiaginiai maišeliai ir kiti prizai. 

Masiškiausiai Europos egzamine dalyvavusi mokykla laimės Luko Pilkausko koncertą savo mokyklai.  Šį prizą taip pat laimės viena atsitiktinai atrinkta egzamine dalyvavusi mokykla. Specialius prizus gaus Europos egzamine dalyvaujančios organizacijos. 

Ruoštis Europos egzaminui galima jau dabar dalyvaujant treniruotėje ir susipažįstant su egzamino informacijos šaltiniais.

Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos radiju ir televizija.

Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas. 

Projekto partneriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, EUROPE DIRECT centrai ir Jaunimo Europos komanda.

Pranešimą paskelbė: Eglė Striungytė, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Facebook Comments
Privatumo politika