Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Susipažinkite: Stereotipų laužytoja – Miglė Mikalajūnaitė

Yra žmonių, kuriuos smagu matyti visada. Dėl giedro veido, nuoširdžios šypsenos ir gebėjimo įžvelgti teigiamus dalykus bet kur. Tokia – studentė iš Panevėžio, Miglė Mikalajūnaitė (21 m.), atvykusi užkariauti Londono ir Anglijos žmonių širdis. Turime pabrėžti, jog jai tai daryti sekasi puikiai. Šiltai ir draugiškai bendraujanti mergina sutiko papasakoti savo trumpą, tačiau itin smagią ir įdomią, istoriją apie save, studijas ir net automobilius! Visą tai, ji atskleidė ne kam kitam, o tarptautinio lygio fotografui Sergej Ponomarjov, kuris bendradarbiauja su tokiais žurnalais kaip “Marie Clarie” ir “XXL” , o šiuo metu dar ir yra garsiausio online kazino „PokerStars“ marketingo specialistas.

 

01

Migle, kodėl atvykai į Angliją, išdrįsusi palikti viską, ką esi sukūrisi gimtuosiuose namuose, Lietuvoje?

Tam turėjau dvi priežastis. Pirmoji studijos, o antroji – naujas gyvenimo etapas. (Papasakok, plačiau apie abi!) Su studijom gi viskas aišku! (juokiasi) Dar mokydamasi mokykloje žinojau, kad toliau mokslus tęsiu Anglijos universitete. Ir tikrai ne dėl to, kad tai buvo prestižo reikalas ar važiuoti tam, kad “išvažiuoti”. Lietuvoje neradau norimos studijų programos, kurį patenkintų mano poreikius. O Jungtinės Karalystės universitetai siūle itin įdomių ir patrauklių specialybių. Sužinojau, jog čia gausiu ir daug praktikos valandų laboratorijose, o tokio kiekio, gaila, kol kas Lietuvos universitetai negali suteikti savo studentams. Be abejo, biomedicinos studijos buvo vienas iš mano tikslų, todėl norėjau tai įgyvendinti. Pavyko. Nors ir rizikavau paskutinę minutę pakeisdama savo universitetų sąrašą, tačiau, kaip matote, esu čia, Londone, vadinasi, rizika pasitvirtina.

Antroji priežastis, matyt, puikiai pažįstama kiekvienam studentui. Tai yra tas etapas, kada išsilaikius brandos egzaminus, tau suteikiama galimybė rinkis, ko nori iš savo gyvenimo ir niekas negali drausti to pasiekti. Kai esame paaugliai, svajojame greičiau ištrūkti iš narvelio, tai yra, iš tėvų namų. Atrodė, kad savarankiškas gyvenimas daug saldesnis… Aš taip pat leidau sau būti užvaldytai tokio jausmo. Norėjau pradėti naują etapą, pamatyti pasaulį, atversti visiškai baltą knygos lapą ir kurti savo istoriją.

 

02

 

Sakai, jog norėjai „ištrūkti iš narvelio“. Negi dabar nesinorėtų į jį sugrįžti?

Dar ir kaip norėtųsi! Ir grįžtu, kai tik randu laiko. Tik dabar sunkiau. Mokslas ir darbas atima pakankamai daug laiko. Bet grįžti į namus visada gera. Suprantame, kokie svarbūs ir artimi mums šeimos nariai bei draugai, tik tada kai išvykstame toli ir nematome jų ilgą laiką. Galiu patikinti, jog net prabangiausias restoranas niekada neparuoš gardesnio maisto už tą, kurį asmeniškai jums gamina mama. Jos patiekalų pasiilgstu be proto! Žinote, ko pasiilgstu dar? Vairavimo!

 

Vairavimo? Juk visi puikiai žinome stereotipą, kad “moterys už vairo neša nelaimes”. Ar tu esi šio stereotipo laužytoja?

Dabar XXI a. aš esu įsitikinusi, jog moteris vairavimu jau gali lygintis į vyrus. Manau, jog kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir čia turi būti lyčių lygybė. Juk negalima teigti, kad vienas daro kažką geriau už kitą vien dėl to, jog tai moteris ar vyras.

O aš vairuodavau visada, kada tik galėdavau. Lietuvoje pasiimdavau tėčio Audi A3 ir važinėdavau miesto gatvėmis ir kaimo keliukais. Man taip patinka besikeičiantys už lango vaizdai. Tas laisvės pojūtis, kad gali važiuoti, kur nori, kada nori, kaip nori, žinoma, nepagalvokite, kad nesilaikau saugumo instrukcijų! Kai atsisėdi į automobilį ir važiuoji, kur akys mato, kad ir į pasaulio kraštą! Juk tai yra nerealu!

04

 

Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad panelė kaip tu, yra pametusi galvą dėl automobilių! Vadinasi, turi ir savo “išrinktąjį”?

Gal tai skambės kiek banaliai, tačiau visada žavėjausi sportiniais automobiliais. Ir vis dar tikiuosi, kad ateis ta diena, kai tokį įsigysiu. Norėčiau pasivažinėti BMW M roadster, Infinity G35 ar Nissan 350Z. Vieną dieną man papasakojo apie Porsche Cayman S… tada tai tapo mano svajonių automobiliu! Žinoma, suprantu, kad šis brangus “žaisliukas” vertas daugybės pinigų, bet pasvajoti juk galima. O gal gi vieną dieną man pasiseks uždirbti pakankamai, kad galėčiau vairuoti savo svajonių automobilį.

 

Pokeris ir jauna mergina? Labai įdomus derinys! Kaip su tavo gyvenimu susijęs jis?

Aš studijuoju biomediciną. Čia susipažinome su daugybę įvairių krypčių, iš kurių mane labiausiai sužavėjo endokrinologija. (Kas tai?) Mokslas apie hormonus. O mane labai patraukė du – adrenalinas ir dopaminas. Būtent šie du hormonai ir išsiskiria organizme, kai žmogus žaidžia pokerį, ruletę ar kitą intensyvų, įtraukiantį žaidimą. Tuo metu, kai jaučiame baimę, jog galime po kelių akimirkų pralaimėti ar pyktį savo konkurentams, mūsų kūne padidėja adrenalino išsiskyrimas. Atvirkščias variantas – laimės hormonas – užplūsta, kai suprantame, jog pergalę laikome savo rankose. Šios emocijos ir skatina organizmą stimuliuoti specifines hormonine liaukas. Gal tai skamba keista, tačiau domiuosi tokiais intensyviais lošimo žaidimais kaip pokeris, ruletė ar blackjack‘as, kurie labai stipriai prisideda prie mano tyrinėjimų srities – hormonų veiklos žmogaus organizme.

 

Londone šiuos mokslus kremti jau dvejus metus. Kokią ateitį ir kur įsivaizduoji po šio gyvenimo etapo?

Tikiu, kad po mokslų laukia dar sudėtingesnis, tačiau taip pat daugiau nuotykių ir išbandymų laukiantis kelias. Toliau kopsiu į savo Everestą. Ne be reikalo sakoma, kad po daugybę suklupimų reikia atsistoti, nepasiduoti ir keliauti pirmyn. Turiu svajonių, idėjų, kurias tikiuosi, jog pavyks įgyvendinti. (Kokios jos? Turi jau gal nusibrėžusi ir kitą savo tisklą?) Vieną tikslą jau pasiekiau – studijuoju biomediciną. Viliuosi, kad sėkmė manęs neapleis ir ateityje, pavyks rasti savo nišą čia. Galbūt vieną dieną sukursiu vaistus nuo ligų, atliksiu moksliniu tyrimus, kurie padės išspręsti vis dar kamuojančius klausimus apie žmogaus organizmą. Taip pat, gal vieną dieną atrasiu ir savo tobulą vyrą.

Facebook Comments