Kaip išsirinkti akinius

Sunkiai renkatės tobulus akinius? Jūs ne vieni. Tiesą sakant, gali būti sudėtinga rasti tinkamus akinius, kurie tiktų jūsų veidui ir atitiktų jūsų stilių. Tačiau nesijaudinkite, mes esame čia, kad jums padėtume. Peržiūrėkite mūsų patarimus, kaip išsirinkti akinius, ir raskite sau tinkamą porą.

1. Skirtingi akinių tipai ir jų paskirtis

Yra daug skirtingų akinių tipų, kurių kiekvienas turi savitų privalumų ir trūkumų. Vieni iš labiausiai paplitusių akinių tipų yra skaidrūs, tamsinti, poliarizuoti ir fotochrominiai akiniai. Skaidrūs akiniai suteikia natūraliausią regėjimą, tačiau jie gali būti jautresni akinimui. Tamsinti akiniai padeda sumažinti ryškumą ir idealiai tinka esant prastam apšvietimui. Poliarizuoti akiniai padeda sumažinti atspindžius ir gali pagerinti aiškumą bei kontrastą. Fotochrominiai akiniai patamsėja reaguodami į UV spindulius, todėl jie idealiai tinka naudoti tiek šviesiomis, tiek prasto apšvietimo sąlygomis. Galiausiai tinkamiausias stiklų tipas priklausys nuo jūsų individualių poreikių ir pageidavimų.

2. Kaip išmatuoti veidą, kad akiniai puikiai tiktų

Perkant akinius svarbu įsitikinti, kad rėmeliai gerai tinka jūsų veidui. Paskutinis dalykas, kurio norite, tai gauti per didelius arba per mažus akinius. Nors visada galite nunešti akinius pas vietinį optometristą ar akinių pardavėją, kad juos pakoreguotų, naudinga žinoti, kaip išmatuoti veidą, kad iš pirmo karto galėtumėte išsirinkti tinkamus rėmelius.

 

Štai kaip išmatuoti veidą akiniams 

– Pradėkite matuoti savo veido plotį. Norėdami tai padaryti, pridėkite liniuotę arba matavimo juostelę prie skruostikaulio krašto ir matuokite nuo vienos veido pusės iki kitos 

– Tada išmatuokite veido aukštį. Padėkite liniuotę arba matavimo juostelę ties kaktos viduriu ir matuokite nuo plaukų linijos iki smakro galiuko 

– Galiausiai išmatuokite atstumą tarp akių. Šis atstumas dar vadinamas tarpupiliniu atstumu. Norėdami jį išmatuoti, liniuotę arba matavimo juostelę padėkite prie nosies tiltelio ir matuokite nuo vieno akies vyzdžio iki kito 

Nepamirškite, kad šie matavimai yra tik orientaciniai. Geriausias būdas nustatyti ar akiniai tiks jūsų veidui, reikia juos pasimatuoti asmeniškai.

3. Skirtingi akinių stiliai ir kokie akiniai gali jums tikti

Kalbant apie akinius, galima rinktis iš daugybės stilių. Tačiau kai tiek daug galimybių, kaip žinoti, kurie iš jų jums tinka? Pateikiame trumpą populiariausių akinių stilių vadovą ir patarimus, kaip išsirinkti tobulą porą savo veido formai.

Tiems, kurių veidai apvalūs, tinka stačiakampiai arba kvadratiniai rėmeliai. Šios formos padeda labiau apibrėžti veidą ir jį pailginti. Jei jūsų veidas kvadratinis, ieškokite platesnių nei aukštesnių rėmelių. O jei turite ovalo formos veidą, jums pasisekė – jums tiks beveik bet kokio stiliaus akiniai!

Nesvarbu, kokia jūsų veido forma, yra akinių pora, kuri jums puikiai tiks. Tad nebijokite eksperimentuoti, kol rasite idealiai tinkančius.

4. Tinkamos lęšių spalvos ir tipo pasirinkimas

Tinkama lęšių spalva gali labai pakeisti jūsų pasaulio matymą. Kasdieniam naudojimui idealiai tinka rudi ir pilki lęšiai, nes jie gerai kontrastuoja ir leidžia matyti įvairias spalvas. Mėlynos ir žalios spalvos lęšiai puikiai tinka užsiėmimams lauke, nes jie padeda sumažinti akinimą ir pagerina kontrastą. Geltoni ir oranžiniai lęšiai idealiai tinka esant prastam apšvietimui, nes padeda pagerinti matomumą. Galiausiai rausvi lęšiai puikiai tinka naudoti ryškesnėje aplinkoje, nes padeda sumažinti akių nuovargį. Galiausiai geriausia lęšių spalva yra ta, kuri padeda matyti pasaulį taip, kaip norite matyti.

Taip pat yra įvairių lęšių tipų, kurių kiekvienas turi savų privalumų. Standartiniai metaliniai rėmeliai yra patvarūs ir stilingi, tačiau jie gali būti sunkūs ir nepatogūs. Plastikiniai rėmeliai yra lengvesni ir patogesni, tačiau jie gali būti ne tokie patvarūs. Rėmeliai be apvadų atrodo elegantiškai ir minimalistiškai, tačiau jie gali dažniau lūžti. Ir galiausiai, apgaubiantys rėmeliai puikiai dengia akis ir apsaugo nuo aplinkos veiksnių, tačiau jie gali būti nepatogūs ir nepatogūs. Galiausiai geriausias lęšių tipas yra tas, kuris užtikrina jums reikalingą komfortą ir apsaugą, bet kartu leidžia matyti ir jaustis patogiai.

5. Patarimai, kaip išsirinkti stilingus ir nebrangius rėmelius

Rinkoje yra tiek daug skirtingų tipų akinių rėmelių, todėl gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti renkantis akinius. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite turėti omenyje ir kurie padės rasti jūsų stilių ir biudžetą atitinkančią akinių rėmelių porą. Pirma, pagalvokite apie savo veido formą ir rinkitės tokius akinių rėmelius, kurie padėtų sukurti subalansuotą išvaizdą. Pavyzdžiui, jei jūsų veidas apvalus, galbūt norėsite rinktis stačiakampio formos rėmelius. Antra, apsvarstykite rėmelių spalvą. Jei norite, kad jūsų akiniai būtų ryškūs, rinkitės ryškią spalvą arba raštą. Tačiau jei norite atrodyti santūriau, visada tinka neutralios spalvos, pavyzdžiui, juoda ar ruda. Galiausiai nepamirškite atsižvelgti į savo biudžetą. Yra daugybė geros kokybės ir stilingų rėmelių už prieinamą kainą, todėl nebūtina prarasti banko. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, tikrai rasite patinkančius akinius.

Facebook Comments