Neatrasta Belgija

BriuselisBelgija – nedidelė jūrinė valstybė vakarų Europoje. Įsispraudusi prie Prancūzijos, skalaujama Atlanto Belgija visai sėkmingai gyvuoja. Šalyje pragyvenimo lygis aukštas, atlyginimai dideli, žmonės, atrodo, laimingi, net gi Europos sąjunga valdžia nusprendė įsikurti būtent šioje valstybėje. Nenuostabu, kad mūsų emigrantus ima vilioti ne tik Londonas ar Dublinas, tačiau tokios šalys kaip Belgija su sostine Briuseliu.
Emigravimą į šią šalį visų pirmą apsunkina kalba. Prie anglų kalbos mes daugiau mažiau pripratę nuo mažų dienų, girdime ją visur, mokykloje ją mokina neretai ir dešimt metų iš dvylikos. O štai Belgijoje plačiausiai naudojama prancūzų kalba, kita valstybinė – vokiečių. Prancūzų kalbą lietuviui prisijaukinti žymiai sunkiau, turbūt pagrinde dėl to, jog tai neįprasta, reta kalba. Vokiečių dar gauname mokykloje, tačiau, kad ir valstybinė, nėra ji jau tokia populiari Belgijoje.
Briuselis yra Belgijos sostinė, didžiausias šalies miestas. Čia ir didžiausias pragyvenimo lygis, galima tikėtis didžiausių atlyginimų ir įdomesnio gyvenimo. Į šį miestą tautiečiai vis tik dažniausiai užsuka kaip turistai. Na, arba kaip europarlamentarai bei jų pagalbininkai. Briuselis – modernus miestas, puoselėjantis šiuolaikinį meną, mokslą. Vien tai, kad pagrindinis turistų traukos objektas yra mokslo muziejus Atomiumas jau daug ką pasako. Žavus Briuselis ir savo tiek komerciniais, tiek valdžios šiuolaikiškais, stiklo ir plieno konstrukcijų pastatais. Kai kuriuose miesto kvartaluose tokie vyrauja, sukuria ateities įspūdį. Turi Briuselis ir istorinio paveldo. Kaip ir pridera, čia yra senamiestis, senų bažnyčių, pilių. Kadaise Belgija buvo stipri jūrinė valstybė, tad turėjo iš ko susikrauti turtus prabangių rūmų statybai.
Daugeliui lietuviai turbūt gerokai labai girdėtas bei žinomas yra Šarlerua miestas. Šalia jo yra taip vadinamas Briuselio pietinis oro uostas, nors iki pačios sostinės ir per valandą autobusas nenuveža. Šis oro uostas – daugelio keliautojų tarpinė stotelė keliaujant pigiomis avialinijomis. Iš Lietuvos turime gana nedaug reisų, o štai Šarlerua oro uoste galima persėsti skrydžiui į daugelį pietų Europos bei šiaurės Afrikos šalių. Dažniausiai pietų šalys, ypač Marokas, ir lankomos persėdant Belgijoje. Neretu atveju netgi nuskristi į Londoną ar Dubliną Airijoje gali būti pigiau su persėdimu Briuselyje (tiksliau – Šarlerua) nei skristi tiesiogiai. Žinoma, patogumas tada nukenčia.
Grįžtant prie Belgijos ir keliavimo joje, negalima nepatarti pakeliauti plačiau po visą šalį, pavyzdžiui nuomotu automobiliu. Šalyje yra įvairaus dydžio miestų, miestelių bei kaimų. Maži kaimeliai neretai autentiški, žavūs. Sugebėjo belgai išsaugoti ir įvairius gamtos kampelius, nedidelius namudinius ūkius, kuriuos tikrai verta pamatyti. Pravažiuoti verta ir Belgijos pakrante, pamatyti Atlanto potvynius bei atoslūgius. Išties, neretai planuodami kelionės užmirštame tokias nedideles, bet dėmesio vertas šalis.

Facebook Comments