Kaip kreditai gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę?

kreditaiLietuvoje finansinių paslaugų įstaigos vis dažniau sumažina savo paslaugų įkainius ir ne paslaptis, kad tarp tų paslaugų yra ir paskolos. Ne viena kredito bendrovės gali pasiūlyti neblogas skolinimosi sąlygas atsakingiems asmenims, tačiau kaip bebūtų, susigundyti iškart nereikėtų. Kiekvienam asmeniui siūloma tinkamai įvertinti visas aplinkybes, nes iki šiol vis dar pasitaiko atvejų, kad kreditai nėra grąžinami taip kaip turėtų būti, o tai dažniausiai užtraukia ir atitinkamą atsakomybę. Dažniausiai ne itin malonios situacijos nutinka tiems, kuriems kreditas buvo suteiktas nepaisant finansinių trūkumų t.y. tokie žmonės prieš tai buvo įsiskolinę. Keista, bet nors ir yra nemažai įstatymų, kai kurie kreditoriai nepaiso atsakingo skolinimo tvarkos ir skolina net tiems, kurie neturi jokių pajamų. Kreditai bedarbiams, kurie visiškai neturi pajamų, negali būti suteikiami jokiomis aplinkybėmis.

Ne visada dėl visko yra kalti patys paskolų teikėjai, o ekspertai pastebi, kad kartais ir patys asmenys imasi visokiausių gudrybių, kurios padeda gauti paskolą internetu net jeigu tokių galimybių iš tiesų negali būti. Vienas iš pavyzdžių yra tas, kad neretai atsiranda sukčiaujančių žmonių, kurie vienu metu kažkaip sugeba paimti kreditus iš kelių bendrovių. Tokios spragos užpildyti apsaugomis dar nesugeba niekas. Trumpai tariant, toks trūkumas pasireiškia tuo, kad vienu metu besiskolinantis asmuo apeina tam tikras duomenų bazes, kuriose jis turi būti registruojamas. Pavyzdžiui, pasiskolinus iš vienos bendrovės, asmens galimybės skolintis sekantį kartą būna apribotos, na gal ne sekantį, bet dar kitą. Tokiais atvejais, kai asmuo paima kreditą, jo istorija ir reitingas yra užpildomas. Sekantį kartą kitas kreditorius gali matyti, kad neseniai asmuo skolinosi kitur. Spraga yra ta, kad vienu metu paimtos kelios paskolos padeda išvengti staigaus užregistravimo duomenų bazėse.

Paprasčiausiai, tokie žmonės, gauna kreditus vienu metu ir vienu metu būna užregistruoti minėtose duomenų bazėse. Tada pakeičiamas jų kredito reitingas bei istorija. Kredito teikėjai, kurie skolina vienu metu, mato, kad asmuo neturi jokių įsipareigojimų, o tik suteikus kreditus, jie pakoreguoja informaciją. Galiausiai, jau po paskolų gavimo paaiškėja, kad asmuo prisiskolino.

Turėtume pabrėžti tai, kad neretai tokia sukčiavimo schema pastebima tarp nesąžiningų asmenų, kuriems galiausiai vis tiek ateina atitinkama atsakomybė. Taip dažniausiai yra suteikiamos paskolos nedirbantiems asmenims. Atsakomybė čia jau yra kiek kitokia, nes vien tik skolų išieškojimu čia nebus apsiribota. Tokie sukčiaujantys asmenys dažniausiai sulaukia baudžiamosios atsakomybės, o tai reiškia, kad tokia suktybė gali užtraukti ir laisvės atėmimą. Jeigu jūs apie tai galvojate, siūlytume nevargti, nes visos bylos yra išsprendžiamos ne sukčiautojų naudai. Juk ir spaudoje galite pasiskaityti kaip žmonės turėdavo atsėdėti už „skolas“, nors realiai jie tiesos nepasakydavo. Pagalvokite apie tai – yra kitų būdų išsisukti iš blogos situacijos, sukčiavimas jums neduos jokios naudos.

Facebook Comments